Перед кожним приготуванням випічки в духовці постає питання: чим змастити пиріжки або іншу випічку перед випіканням? Цей простий, здавалося б, крок може істотно вплинути на зовнішній вигляд, смак і текстуру готових виробів. На вибір змащувальної речовини впливають не тільки особисті вподобання, а й бажаний результат: рум'яна скоринка, блиск або хрустка текстура.

Чим змастити пиріжки перед випіканням у духовці

Перед відправленням у гарячу піч слід дати тісту пройти етап вистоювання, і лише за 5 хвилин до приготування можна наносити глазурування. Після того як випічка збільшилися в розмірі, можна приступити до їхнього покриття. Усі маніпуляції важливо проводити дуже обережно, щоб не пошкодити структуру і не допустити опадання майбутніх булочок. Для цього рекомендується вибирати м'який пензлик із натуральної щетини або спеціальний силіконовий.

Яєчний жовток

У поєднанні з молоком, сметаною або цукром. При використанні в чистому вигляді виходить рівна золотиста скоринка насиченого коричневого кольору з яскравим блиском. Блідіший відтінок характерний у разі додавання молока, а цукор може зменшити ступінь блиску. Перед використанням яйце слід збити до утворення невеликої піни. Приготування розчину з молока або води передбачає пропорцію 1:1: одна столова ложка рідини на один жовток.

Яєчний білок

Це дає змогу отримати солодку білу глазур, яка найчастіше використовується на великодніх пасках або безе. Застосовується для створення хрусткої поверхні з матовим покриттям.

Сметана

Якщо ви хочете бачити глянець, то цей варіант не підійде. Натомість сметана створить рівномірну світло-золотисту скоринку. Рекомендується обирати нежирний продукт рідшої консистенції та дати йому полежати деякий час за кімнатної температури. Для солодких рецептів можна приготувати сметанну глазур у поєднанні з борошном і розтопленим вершковим маслом. Нанесіть склад зверху і посипте за бажанням білим або коричневим цукром.

Вершкове масло

Цей спосіб застосовується для надання ніжності та м'якості, з формуванням матової скоринки. Під дією високої температури масляна суміш швидко застигає. Тому, якщо ви використовуєте його в чистому вигляді, краще наносити за десять хвилин до готовності страви.

Рослинна олія

Підходить як соняшникова, так і оливкова, кукурудзяна. Вона робить випічку м'якшою, але не надає їй блискучої поверхні. Цей варіант частіше використовується для розтяжного або листкового тіста. Для дріжджового або здобного рекомендується змащувати вже готову випічку, поки пироги ще гарячі.

чим змастити випічку

Як змащувати після приготування

Для отримання смачної та апетитної страви важливо глазурувати її як перед, так і після приготування. Молоко забезпечує бажану м'якість. Цей спосіб особливо підходить для коржів.

Вершкове масло

Після готовності змащування таким продуктом гарантує просочення м'якушки, що робить її ніжнішою і приємнішою на смак. Цей спосіб необхідний для отримання матового рум'янцю і привабливого аромату. Перед нанесенням розтопіть інгредієнт і використовуйте відразу в гарячому вигляді.

Солодка вода

Влийте в ємність теплу воду і розчиніть у ній цукор. Продукти беруться у співвідношенні 1:1. Отриманий розчин можна використовувати для глазурування поверхні пиріжків, булочок, пирогів. Додатково можна додати лимонний сік або спеції - натуральні ароматизатори, які додають цікавого смаку. Можна також використовувати сироп або алкогольний напій для додавання особливого відтінку.

Медовий сироп

Чудове рішення для змащення солодкої випічки. Усе, що потрібно зробити, - розтопити мед у воді один до одного і нанести на випічку одразу після виймання з духовки. Результатом буде рум'яність і ароматність.