Ви коли-небудь помічали дивний білий наліт на щойно розгорнутій плитці шоколаду? Він буває схожим на іній або, навіть, на тонкий шар цвілі. Звісно, це виглядає непривабливо і дивно, але не панікуйте. Давайте розберемося, що це таке і чому виникає.

Що таке білий наліт на шоколаді?

Такий наліт також відомий як "шоколадна цвіль" або “сивина шоколаду” і буває двох типів: жировий і цукровий. Вони обидва виглядають схоже, але виникають з різних причин.

Жировий:

З’являється, коли какао-масло (жир) на поверхні шоколаду кристалізується і стає білим. Таке трапляється, якщо шоколад піддається коливанням температури. Наприклад, ви залишили шоколад в теплій кімнаті або на сонці, а потім поклали його в холодильник.

Цукровий:

З’являється, коли цукор на поверхні шоколаду кристалізується. Це може статися, якщо на шоколаді збирається волога. Наприклад, ви тримаєте шоколад в холодильнику, але на декілька годин вимкнули електроенергію і на вашому шоколаді встиг з’явитися конденсат. Вода розчиняє цукор на поверхні, а потім випаровується, залишаючи білий наліт.

Частіше зустрічається саме жировий наліт, особливо, якщо шоколад в складі має велику частку какао-масла. Крім того, виникнення нальоту підтверджує вміст саме натурального какао-масла, адже його замінники не дадуть такого ефекту.

Який вплив білого нальоту на шоколад?

Білий наліт може трохи зіпсувати вигляд шоколаду, але не робить його небезпечним. Ось що варто знати:

  • Текстура: жировий наліт може зробити шоколад крихким, а цукровий  — шорстким.
  • Смак: залишається таким самим, але зміна текстури може трохи змінити його сприйняття.

білий наліт на шоколаді

Як запобігти утворенню білого нальоту?

Щоб шоколад не втрачав свій звичний вигляд, дотримуйтесь кількох правил зберігання:

  1. Стабільна температура: зберігайте шоколад при температурі, між 15 і 18°С, уникайте різких змін температури.
  2. Сухе повітря: шоколад має бути в сухому місці, щоб уникнути конденсату на його поверхні.
  3. Темне місце: тримайте шоколад подалі від сонця, яке може нагріти його.
  4. Герметичність: використовуйте герметичні упаковки або контейнери, щоб шоколад не вбирав вологу й запахи.

Що ж робити, якщо шоколад вже покрився білим нальотом?

З'їсти його таким, як є:

Білий наліт не робить шоколад небезпечним для вживання. Якщо вас не хвилює його вигляд, просто насолоджуйтесь його смаком. Він все ще смачний, навіть, якщо трохи змінилася текстура.

Темперувати шоколад:

Якщо зовнішній вигляд дійсно турбує, можна розтопити, темперувати шоколад і знов залити його в форму або використовувати в приготуванні рецептів.

Висновок

Білий наліт на шоколаді — це лише невелика неприємність, яка не повинна псувати вам настрій. Тепер ви знаєте, що з цим робити: з’їсти, перетопити або використовувати шоколад в рецептах. І не забудьте зберігати продукт правильно, щоб уникнути “шоколадної сивини” в майбутньому.