Кількість
|
Вартість
|
||
|
Пектин яблучний - одна з найпопулярніших природних харчових добавок. Являє собою сипучий порошок від кремового до світло-коричневого кольору, без стороннього запаху і смаку, який використовується в якості гелеутворюючого агента.
Яблучний пектин є абсолютно безпечною харчовою речовиною, яку виробляють з фруктів. Використовується як загусник, стабілізатор або желююча речовина для виробництва кондитерських виробів з високим вмістом цукру.
Так як для роботи йому потрібен цукор, то якщо його буде недостатньо, маса може не стабілізуватися. Також пектин слабшає з часом і важливо зберігати його в закритій банці.
Яблучний пектин має широку сферу застосування в харчовій галузі, а також використовується як дієтична добавка. Підходить для приготування цукерок - желейних і з різними фруктовими начинками, зефіру, мармеладу, пастили, кексів, печива, випічки хліба, йогуртів, а також джемів та конфітюрів.
Особливості роботи з пектином:
Пектин виготовляється з яблук або з цитрусів. Механіка використання та желюючі здатності у яблучного і цитрусового пектину не відрізняються, але є різниця в результаті (кольорі): цитрусовий пектин на виході дає більш прозорий розчин (це помітно, наприклад, при варінні варення шматочками або приготуванні компоте для начинки мусових тістечок, коли фруктова або ягідна маса не пробивається в пюре), яблучний темніший, і це варто враховувати, якщо вам важливо зберегти яскравий або світлий відтінок виробу.
Будь-який пектин потрібно вводити в заготовку при 50°С нагрітої маси, не забуваючи змішати його з частиною цукру, який йде в рецепті. Це потрібно, щоб пектин рівномірно розподілився, а не схопився грудками (в такому випадку він втратить частину своєї желюючої сили).
Необхідно враховувати, що гранули цукру набагато важчі, ніж у пектина, тому цукру повинно бути в два-три рази більше.
Після додавання суміші цукру і пектину, рідину обов'язково потрібно довести до кипіння, але кип'ятити не більше півхвилини, а потім зняти з плити і дати охолонути. Пектин почне діяти при закипанні суміші, а потім, остигаючи, повністю завершить свою роботу.
Якщо застосовуєте жовтий пектин, в самому кінці обов'язково додайте лимонну кислоту, розвівши її попередньо з водою у співвідношенні 1:1. Кислота фіксує жовтий пектин і змушує його «працювати».
Властивості:
• високоетерифікований (ступінь етерифікації вище 50%; здатний желірувати при високій кислотності, при високому вмісті цукру або інших сухих речовин)
• пектин швидкої садки (температура желірування: 75-85°С; ступінь етерифікації вище 70-76%; час желірування: 10-15 хвилин)
Яблучний пектин не можна повторно нагрівати і заморожувати - він більше не застигне!
Умови зберігання: в сухому прохолодному місці, в закритій упаковці при відносній вологості не більше 75%.
Енергетична цінність (калорійність) 100г: 336ккал
Поживна (харчова) цінність 100г: білків 0г, жирів 0г, вуглеводів 89,6г
Вага – 50 грам
Виробник – Yero, Україна
літо